Forum

Bransamente electrice  

RSS

Ioana
 Ioana
(@Ioana)
Guest
03/03/2019 2:05 pm  

Bună ziua aș dori să știu cât timp durează pt racord la o casă mi-au fost luat și ceasul și tăiat de la stâlp și la ce preț mar ajunge am cam 40m de la stâlp

ReplyQuote
Botezatu Iulian
 Botezatu Iulian
(@Botezatu Iulian)
Guest
08/04/2019 3:49 pm  

Buna ziua ! Am cumparat un teren in com. Berceni, jud Ilfov. Ma intereseaza unde trebuie sa fac cerere de racordare la reteaua electrica si ce acte trebuie depuse. Doresc sa ma bransez la reteaua de curent trifazat. Mentionez ca am autorizatie de construire. Multumesc !

ReplyQuote
energie-electrica
(@energie-electrica)
Member Admin
08/04/2019 8:30 pm  
Posted by: Botezatu Iulian

Buna ziua ! Am cumparat un teren in com. Berceni, jud Ilfov. Ma intereseaza unde trebuie sa fac cerere de racordare la reteaua electrica si ce acte trebuie depuse. Doresc sa ma bransez la reteaua de curent trifazat. Mentionez ca am autorizatie de construire. Multumesc !

Va rog cititi articolul de mai jos. Cererea se depune la orice punct Enel din Bucuresti  (sunt 6: Pipera, Grozavesti, Drumul Taberei, Berceni, Decebal si Pantelimon).

Punct Enel Berceni: https://www.google.ro/maps/place/Punct+Enel+Berceni/@44.3825265,26.0926243,19.29z/data=!4m8!1m2!2m1!1spunct+enel!3m4!1s0x0:0x75ac2e82063a9645!8m2!3d44.3826569!4d26.0927221

https://energie-electrica.info/2017/10/07/documente-necesare-racordarii-la-energie-electrica-obtinerii-atr/

This post was modified 1 lună ago 3 times by energie-electrica

ReplyQuote
Anghel Alberta
 Anghel Alberta
(@Anghel Alberta)
Guest
14/04/2019 2:20 pm  

Trebuie sa luati legatura cu o firma autorizata, lucrarea se face prin Enel, dar nu se executa de catre ei, va pot ajuta, ma puteti contacta 0746058057

ReplyQuote
Ilie Iulian
 Ilie Iulian
(@Ilie Iulian)
Guest
01/05/2019 11:14 pm  

Este posibil dacă am autorizație de construcție sa nu pot să îmi bag curent electric având stâlp la mai puțin de 30 m și îmi iese un aviz care ma costa 6500 ron sa bag curent si nu imi gaseste nici un fel de varianta mai ieftina ..  Credeti ca cu un avocat ași reuși să rezolv ceva ? 

ReplyQuote
energie-electrica
(@energie-electrica)
Member Admin
04/05/2019 11:55 am  
Posted by: Ilie Iulian

Este posibil dacă am autorizație de construcție sa nu pot să îmi bag curent electric având stâlp la mai puțin de 30 m și îmi iese un aviz care ma costa 6500 ron sa bag curent si nu imi gaseste nici un fel de varianta mai ieftina ..  Credeti ca cu un avocat ași reuși să rezolv ceva ? 

Daca zona dintre stâlp si proprietatea dumneavoastra este asfaltată / betonată / trotuar este foarte posibil ca aceasta sa fie valoarea corecta a lucrarii.

This post was modified 2 săptămâni ago by energie-electrica

ReplyQuote
Andreea
 Andreea
(@Andreea)
Guest
17/05/2019 3:50 pm  

Buna ziua,

Doresc sa cumpar o parcela de teren situata pe un drum privat. Vecinul are curent subteran deja. Intrebarea mea este pot sa cer sa ma lege de curentul lui sau trebuie sa trag curent de la stalp . Parcela e situata la situata la o distanta de aproximativ 100-125 de m fata de stalp.

Doresc curent subteran, nu aerian .

Aveti idee cat m-ar costa toata treaba aceasta (aproximativ)?In orasul Oradea e terenul. Jud. Bihor 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri

This post was modified 4 zile ago by Andreea

ReplyQuote

Leave a reply

Share:

Working

Please Login or Register